Economist

4 weeks ago

Brașov, Romania NOVALIA S.A. Full time

ECONOMIST/CONTABIL

Cerințe:

•           Studii medii/superioare în domeniul financiar-contabil;
•           Minim 5 ani experiență în domeniul financiar-contabil;
•           Bune cunoștințe a legislației fiscale aflate în vigoare;
•           Să cunoască pachetul Ms Office la un nivel mediu spre avansat;
•           Persoana ordonata, proactiva, implicata, serioasă;
•           Să aibă bune abilități de relaționare, de organizare și de lucru în echipă;

Responsabilități:

inregistrare extrase bancare lei/valuta;

inregistrare deconturi lei/valuta;
inregistrare si evidenta documente furnizori externi;
confirmari sold cu furnizorii externi;
inregistrare si evidenta casa;
verificare jurnale TVA;
verificarea si operarea diferentelor de curs valutar la final de luna
intocmire declaratii fiscale
verificarea conturilor de stocuri, a declaratiei Intrastat
reconcilierea cu fisa ANAF
verificare balanta lunara, analiza soldurilor, componenta soldurilor

Beneficii:

Salariu fix + tichete de masa de 33 lei/zi lucrata;
Prime: Prezenta, Paste, Craciun;
Un mediu de lucru placut;
Contract de munca pe o perioada nedeterminata;
Transport asigurat din Brasov;
Program de lucru 8 ore/zi: Luni-Vineri.

  • Economist

    1 month ago

    Brașov, Romania ADECCO RESURSE UMANE SRL Full time

    Adecco Resurse Umane recruteaza pentru unul din clientii sai, o importanta fabrica producatoare de materiale de constructii din Brasov, economist. Responsabilitati: 1. Intocmeste și transmite în fiecare zi de luni a săptămânii raportul de facturi neîncasate. 2. Intocmeste și transmite săptămânal notificările de plată către clienți. 3....

  • Economist

    4 days ago

    Brașov, Romania LAS VEGAS GAMES Full time

    Candidatul Ideal - Experienta de minim 5 ani intr-o functie de Contabil Sef/Director Economic;- Cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia financiar-contabila in vigoare;- Atestat CECCAR de expert contabil;- Studii superioare in domeniul economic;- Capacitatea de a coordona, organiza si controla echipa si activitatile financiar contabile din cadrul...

  • Contabil/Economist

    1 month ago

    Brașov, Romania NORDTEC ROMANIA SRL Full time

    Tehnologia avansată, programele de gestiune și contabilitate pot și fac operațiile tehnice,repetitive ale contabilității, dar în spate este mereu o persoană  cu rolul de contabil, singurul careva face în mod logic, analitic, sintetizat toate operațiile contabile, respectând normele și rigorilelegale corespunzătoare profilului respectivei...