Consilier juridic

4 weeks ago

ClujNapoca, Cluj, Romania AG Con Invest SRL Full time
AG CON Invest angajeaza consilier juridic cu experienta in domeniul achizitiilor publice in constructii. Ne dorim o colaborare cu o persoana responsabila, orientata catre rezultate si cu abilitati excelente de comunicare.

RESPONSABILITATI

Asigurarea consultantei juridice in cadrul companiei in toate aspectele legate de activitatea acesteia
Elaborarea raspunsurilor la solicitarile de clarificare emise de autoritatile contractante
Formularea contestatiilor in conformitate cu legislatia achizitiilor publice
Elaborarea si revizuirea contractelor, acordurilor si altor documente juridice
Monitorizarea si asigurarea conformitatii cu legislatia in vigoare in domeniul constructiilor
Colaborarea stransa cu departamentele interne pentru a oferi suport juridic in procesele de achizitii si vanzari
Monitorizarea si actualizarea politicilor si procedurilor interne pentru a asigura conformitatea cu reglementarile legale
Identificarea si gestionarea riscurilor juridice si furnizarea de solutii preventive
Consilierea si instruirea personalului in ceea ce priveste aspectele juridice relevante pentru activitatea companiei

CERINTE

Studii superioare de specialitate finalizate (licentiat al unei Facultati de Drept)
Experienta profesionala in domeniul achizitiilor publice
Experienta in industria constructiilor
Cunoasterea legislatiei si reglementarilor in domeniul constructiilor
Abilitati excelente de comunicare si lucrul in echipa
Atitudine proactiva si ambitioasa in gestionarea activitatii curente
Capacitatea de a-si asuma responsabilitati, de a reactiona rapid si de a lua decizii prompte in momente critice

BENEFICII

Pachet salarial atractiv si beneficii suplimentare raportate la realizari
Posibilitate de dezvoltare profesionala continua
Mediu de lucru dinamic si profesionist

  • Cluj-Napoca, Cluj, Romania Carpat Insolv Full time

    Este momentul să ne completăm echipa cu oameni pregătiți și dispuși să îi susțină dezvoltarea și împreună să trecem la nivelul următor. Pachetul salarial este unul atractiv şi se va discuta individual în cadrul interviului.Deci, dacă îţi doreşti sa faci parte dintr-o echipă tânără şi dornică de multe succese profesionale, iată...

  • Cluj-Napoca, Cluj, Romania Working4U Exclusive Full time

    Pentru clientul nostru, companie multinationala de top implicata intr-o gama larga de proiecte de constructii cladiri si infrastructura la nivel national, cu sediul central din Romania situat in Bucuresti si Branch-uri deschise in toata tara, suntem in cautare de noi colegi cu experienta in domeniu si in gestionarea Contractelor FIDIC pentru rolul de...

  • Cluj-Napoca, Romania Working4U Exclusive Full time