Contabil Senior

3 weeks ago

Târgu Mureş, Mureş, Romania RecruiterOne Full time
Suntem în căutarea unui Contabil Senior, cu o experiență solidă în domeniu, pentru a se alătura echipei clientului nostru. Dacă esti un profesionist pasionat, cu o atenție deosebită la detalii și capacitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic, esti persoana ideala pentru acest rol.

Cerinte:

Diplomă de studii în contabilitate prezinta avantaj;
Experiența de minim 4 ani pe un rol similar;
Abilități organizatorice și atenție la detalii;
Capacitatea de a respecta termenele limita într-un mediu dinamic;
Abilitatea de a lucra atât în echipa cât și independent;
Cunostinte utilizare platforma Saga.

Responsabilitati:

Gestionarea activităților financiar contabile;
Verificarea balantei lunare;
Întocmirea lucrărilor de închidere la timp a exercițiului financiar – contabil și elaborarea situațiilor financiare anuale;
Elaborarea și gestionarea bugetului (analiza costurilor, estimarea veniturilor și cheltuielilor viitoare și dezvoltarea unor planuri financiare pe termen lung);
Furnizarea de analize financiare și consultanță pentru conducere;
Asigurarea conformității cu toate regulamentele și legile fiscale aplicabile.

Daca informatiile de mai sus prezinta interes pentru tine, ne poti trimite CV-ul tau la adresa de email .
  • Economist contabil

    4 weeks ago

    Târgu Mureş, Mureş, Romania SC AGRO ROM IMPEX Full time

    ECONOMIST/CONTABILITATE PRIMARAAtributiile postului:Intocmirea receptilor marfa, facturilor pentru clienti;Intocmirea registrului de casa zilnic ,monetare,bonuri fiscale decontului de cheltuieli;Indosarierea și arhivarea documentelor ;Alte operatiuni de contabilitate primara;Candidatul ideal:Experienta in domeniul contabilitatii primare/facturare;Capacitate...