Arhitect stagiar

Found in: beBee S RO - 4 weeks ago

București, Romania Arhi Puzzle Full time

Descriere post: Arhitect Stagiar
Compania noastră caută un arhitect stagiar pasionat de design și construcții pentru a se alătura echipei noastre din București. Dacă ești un absolvent recent al unei facultăți de arhitectură sau ai experiență limitată în domeniu, aceasta este o oportunitate excelentă pentru a-ți dezvolta abilitățile și a-ți construi o carieră solidă în domeniul arhitecturii.
Responsabilități:

Colaborarea cu arhitecții seniori pentru a dezvolta proiecte de arhitectură inovatoare și funcționale.
Participarea la întâlniri cu clienții pentru a înțelege nevoile și cerințele acestora.
Realizarea de desene tehnice și documentații necesare pentru proiecte.
Asigurarea conformității proiectelor cu reglementările și standardele în vigoare.
Participarea la ședințe de lucru și training-uri pentru a-ți dezvolta cunoștințele și abilitățile.

Cerințe:

Studii superioare finalizate în domeniul arhitecturii.
Cunoștințe solide de programe de design asistat de calculator (CAD) - AutoCad, Revit
Abilități bune de comunicare și lucru în echipă.
Atenție la detalii și capacitatea de a respecta termenele limită.
Fluență în limba engleză (constituie un avantaj).
Permis de conducere, categoria B

Beneficiile de a lucra ca arhitect stagiar în cadrul companiei noastre includ posibilitatea de a învăța de la profesioniști cu experiență, implicarea în proiecte variate și interesante, precum și oportunități de avansare în cadrul organizației pe măsură ce îți dezvolți competențele.
Dacă ești pasionat de arhitectură și vrei să-ți construiești o carieră de succes în acest domeniu, aplică acum pentru postul de arhitect stagiar și alătură-te echipei noastre dinamice