Contabil junior

1 month ago

Bukarest, Romania Mati Full time

Dacă îți place să pui lucrurile in ordine, vei avea oportunitatea să reorganizezi activitatea noastră din punct de vedere financiar-contabil și să o gestionezi așa cum consideri că este mai eficient. Dacă Excel-ul îți este un prieten de nădejde și ai cunoștințe economice solide din facultate, ne-ar plăcea să te cunoaștem si să facem echipă cu tine, viitorul Contabil Junior.

Responsabilitati:
• Asigura inregistrarea zilnica a documentelor contabile in program: facturi furnizori, bonuri fiscale, extrase bancare etc.
• Raspunde de corectitudinea inregistrarilor in contabilitate, de preluarea/predarea documentelor contabile si de arhivarea lor
• Verifica fise contabile si alte situatii referitoare la operatiunile cu furnizori, clienti
• Intocmeste diferite documente cu caracter administrativ contabil, rapoarte solicitate, situatii contabile
• Calculeaza impozitele de plata, TVA si intocmeste declaratiile fiscale pentru ANAF, bilantul contabil

Cerinte:
• Abilitati de lucru in echipa, dar si individual, cu respectarea termenelor impuse
• Atentie la detalii, capacitate de concentrare, spirit analitic, gandire logica
• Seriozitate, punctualitate, perseverenta
• Studii economice superioare, de preferinta in domeniul contabilitatii
• Experienta pe un post similar constituie un avantaj
• Cunoasterea programului Saga reprezinta un avantaj
• Cunostinte bune operare calculator - pachet Microsoft Office

  • Bukarest, Romania CONFIDENCE ACCOUNTING SOLUTIONS SRL Full time

    Daca esti la inceput de cariera si doresti sa dobandesti abilitati practice in domeniul contabilitatii sau daca ai experienta si cunostinte solide de contabilitate, esti colegul pe care il cautam.Echipa Confidence isi mareste echipa cu un Contabil Junior si un Contabil Senior.Responsabilitati:Contabil Junior: Inregistrarea documentelor contabile in...

  • Contabil Junior

    1 week ago

    Bukarest, Romania Divendi SRL Full time

    Cerinte:- experienta de minim un an pe lucrari de contabilitate( program de contabilitate Saga ar fi un avantaj)- cunostinte operare PC, Microsoft Office- studii finalizate in domeniul financiar -contabil- cunostinte limba engleza- capabil de a lucra in echipa si individual- abilitati bune de comunicare, acuratete, rapidictate, rezultate, tenacitate, atentie...