Inginer electrician

Found in: beBee S RO - 3 weeks ago

Călărași, Romania PREFAB Full time

Descriere post: Inginer Electric
Compania noastră caută un Inginer Electric talentat și pasionat pentru a se alătura echipei noastre din domeniul energetic. Dacă ești o persoană creativă, cu o abordare inovatoare și o pasiune pentru tehnologie, atunci acest post ar putea fi potrivit pentru tine.
Responsabilități:

Proiectarea, dezvoltarea și implementarea sistemelor electrice;
Asigurarea conformității cu standardele și reglementările în vigoare;
Colaborarea strânsă cu echipa tehnică pentru a asigura buna funcționare a echipamentelor electrice;
Identificarea și rezolvarea eficientă a problemelor tehnice;
Participarea la testarea și punerea în funcțiune a echipamentelor electrice;
Documentarea proceselor și a procedurilor tehnice.

Cerințe:

Studii superioare în domeniul ingineriei electrice sau o disciplină similară;
Experiență anterioară în proiectarea și implementarea sistemelor electrice;
Cunoștințe solide de legislație și standarde în domeniul electric;
Abilități excelente de rezolvare a problemelor și de comunicare;
Capacitatea de a lucra eficient atât individual, cât și în echipă;
Atenție la detalii și orientare către rezultate de calitate.

Dacă ești în căutarea unei oportunități de a-ți folosi cunoștințele și abilitățile într-un mediu dinamic și provocator, atunci te încurajăm să aplici pentru postul de Inginer Electric în cadrul echipei noastre. Oferim un pachet salarial atractiv, oportunități de dezvoltare profesională și un mediu de lucru stimulant.