Mecanic / Tehnician service

3 weeks ago

Agigea, Romania DIESEL MECANICA Full time

DESCRIEREA COMPANIEI
Diesel Mecanica este reprezentant autorizat Caterpillar Marine in Romania pentru pentru nave fluviale, nave maritime, nave de pescuit si aplicatii in larg. DM ofera clientilor sai sisteme complete de propulsie noi, incluzand putere suplimentara precum propulsoare prova, pompe pentru motoare, grupuri electrogene si motoare pentru toate aplicatiile, ca si proviziile suplimentare necesare.

RESPONSABILITĂŢI

Asigură în teren reparația și întreținerea motoarelor Caterpillar și a grupurilor electrogene Caterpillar
La cerere, asigură activități de service în atelier, in tara sau în afara teritoriului țării
Întocmește documentaţia şi raportările necesare intervențiilor după executarea acestora
Participă la inventarierea pieselor și a sculelor
Identifică piesele de schimb necesare intervenţiilor şi le comandă
Studiază literatura de specialitate, îmbunătăţindu-şi permanent abilităţile profesionale.
Realizează puneri în funcţiune şi expertizări atât ale echipamentelor noi, cat si ale celor second-hand (de ocazie)

CERINŢE

Studii tehnice de specialitate (electromecanică, mecanică industrială, mecanica navala)
Bune cunoştinţe de mecanică, electricitate/ electronică, hidraulică
Cunoștințe și experiență în domeniul electro – mecanic de minim 2 ani
Cunoștințe de operare PC (Word, Excel și programe specifice)
Bună capacitate organizatorică
Capacitate de lucru cu termene limită
Bună capacitate de comunicare.
Cunoştinţe bune de limba engleză – domeniul tehnic
Permis de conducere categoria B

PROFIL CANDIDAT

Punctualitate, disponibilitate, adaptabilitate, rezistenta la stres
Atitudine orientată către client; corectitudine profesională; rigurozitate
Nivel ridicat de inițiativă, productivitate,
Seriozitate, dinamism, atenție la detalii.
Perseverență în îndeplinirea obiectivelor.
Spirit practic și organizat, moral si respectuos.
Disponibilitate pentru deplasari din timpul de lucru. Capacitate de lucru in echipa.

  • Agigea, Romania DIESEL MECANICA Full time

    DESCRIEREA COMPANIEIDiesel Mecanica este reprezentant autorizat Caterpillar Marine in Romania pentru pentru nave fluviale, nave maritime, nave de pescuit si aplicatii in larg. DM ofera clientilor sai sisteme complete de propulsie noi, incluzand putere suplimentara precum propulsoare prova, pompe pentru motoare, grupuri electrogene si motoare pentru toate...