Expert contabil

4 weeks ago

Târgu Mureș, Romania SC GRAND SA Full time

Expert Contabil
Compania noastră caută un Expert Contabil dedicat și experimentat pentru a se alătura echipei noastre din departamentul financiar. Candidatul ideal va avea cunoștințe solide în domeniul contabilității și va fi capabil să gestioneze eficient toate aspectele financiare ale companiei.
Responsabilități:

Întocmirea și verificarea situațiilor financiare lunare, trimestriale și anuale
Gestionarea corectă a tuturor documentelor contabile conform reglementărilor legale în vigoare
Calcularea și înregistrarea corectă a impozitelor și taxelor
Colaborarea strânsă cu auditorii externi și cu autoritățile fiscale
Analiza și interpretarea datelor financiare pentru a oferi rapoarte precise și recomandări manageriale

Cerințe:

Studii superioare în domeniul economic, cu specializare în contabilitate
Experiență anterioară într-o poziție similară de minim 3 ani
Cunoștințe solide de legislația fiscală și contabilă din România
Abilități excelente de analiză și rezolvare a problemelor
Atenție la detalii și capacitatea de a respecta termenele limită

Beneficiile de a lucra ca Expert Contabil în cadrul companiei noastre includ un mediu de lucru dinamic și profesionist, oportunități de dezvoltare personală și profesională, precum și un pachet salarial atractiv și beneficii suplimentare.
Dacă ești o persoană organizată, responsabilă și pasionată de domeniul contabilității, te invităm să aplici pentru poziția de Expert Contabil în cadrul echipei noastre

  • Expert contabil

    4 weeks ago

    Târgu Mureş, Mureş, Romania SC GRAND SA Full time

    Expert ContabilCompania noastră caută un Expert Contabil dedicat și experimentat pentru a se alătura echipei noastre din departamentul financiar. Candidatul ideal va avea cunoștințe solide în domeniul contabilității și va fi capabil să gestioneze eficient toate aspectele financiare ale companiei.Responsabilități:Întocmirea și verificarea...