Economist

1 month ago

Bukarest, Romania MERIDIAN AUTO Full time

Candidatul Ideal:
- Absolvent al unei facultăți de științe economice;- Cunoștințe de operare EXCEL la nivel avansat;- Experiență în utilizarea unui program informatic de evidență contabilă – constituie avantaj;- Capacitatea de asimilare a informațiilor noi și de implementare a acestora în activitatea zilnică;- Cunoașterea legislației financiar-contabilă;- Acuratețe, gândire logică, atenție și capacitate bună de organizare/planificare;- Persoană cu inițiativă, bine organizată și responsabilă.
Descrierea jobului:
- Înregistrarea documentelor financiare în programul informatic și verificarea acestora cu rapoartele generate;- Operarea și analiza încasărilor/plăților prin bancă/numerar, urmărirea circuitului documentelor conform procedurilor de lucru;- Înregistrarea extrasului de cont bancar;- Întocmirea rapoartelor și situațiilor financiare specifice activității;- Derularea diverselor operațiuni financiar contabile trasate de managerul departamentului;- Organizarea activității în conformitate cu dispozițiile legale și efectuarea la timp a tuturor înregistrărilor.Beneficii:- Pachet salarial motivant;- Mediu de lucru profesionist;- Oportunitatea dezvoltării profesionale și a unei cariere în domeniul financiar.- Locatia: Sector, Bucuresti.

Descrierea companiei:
MERIDIAN AUTO este unul dintre cei mai performanţi concesionari ai mărcilor Dacia şi Renault, datorită valorilor care i-au guvernat evoluţia în cei peste 30 de ani de activitate din domeniul auto: excelenţă, profesionalism şi inovaţie.Cu o preocupare continuă pentru furnizarea unor produse şi servicii la standarde înalte de calitate, am devenit atât o companie importantă din mediul de business din Romania, cât şi un partener de încredere pentru toţi clienţii şi colaboratorii noştri.Succesul nostru depinde de succesul clienților noștri.Te aşteptăm alături de noi

  • Economist contabil

    3 weeks ago

    Bukarest, Romania Humangest Group Full time

    Cautam Economist / Contabil motivat si responsabil, care sa faca parte din echipa unuia dintre cei mai importanti operatori integrati de energie electrica si gaze din lume - locatie Bucuresti Principalele atributii ale rolului sunt: Asigura contabilitatea clientilor si a facturilor de intocmit, precum si reconcilierea intre rapoartele extrase din...

  • Contabil Junior

    1 week ago

    Bukarest, Romania Divendi SRL Full time

    Cerinte:- experienta de minim un an pe lucrari de contabilitate( program de contabilitate Saga ar fi un avantaj)- cunostinte operare PC, Microsoft Office- studii finalizate in domeniul financiar -contabil- cunostinte limba engleza- capabil de a lucra in echipa si individual- abilitati bune de comunicare, acuratete, rapidictate, rezultate, tenacitate, atentie...