Contabil Senior Opex

1 month ago

Voluntari, Romania Altex Romania SRL Full time

Responsabilitati:

Evidenta contabila a facturilor OPEX;
Inregistrarea deconturilor;
Documentarea tranzacţiilor inregistrate si obtinerea aprobarilor de inregistrare/plata;
Intocmirea listelor de plata pentru furnizorii alocati;
Verificarea si coordonarea datelor introduse de junior (unde e cazul);
Pregatirea proceselor de închidere lunară şi anuală a conturilor alocate (inregistrare lunara/annual accrual, componente de sold pentru conturile alocate, confirmari de sold, analiza variatie P&L etc);
Pregatirea de rapoarte recurente sau ad-hoc;
Diverse activitati la cererea superiorului ierarhic;

Cerinte:

Licență în economie - este o necesitate;
5 ani experiență contabilă pe post de contabil;
Cunoștințe avansate în MS Office (in special Excel);
Abilitatea de a analiza, evalua, corela și sintetiza informațiile;
Capacitatea de comunicare și capacitatea organizațională.

Beneficii:

Tichete de masa;
Tichete cadou : Craciun/Paste/8 Martie/1 Iunie;
Decont transport;
Discount servicii medicale;
Puncte Cafenea Ted's