Recepționer hotel

1 month ago

ClujNapoca, Romania TALENT DEPOT S.R.L. Full time

Receptioner Hotel

Te entuziasmează industria ospitalității și te evidențiezi prin abilități excelente de comunicare? Suntem în căutarea unui nou coleg pentru a se alatura echipei noastre de recepție hotel. Alătură-te clientului nostru, lider global în ospitalitate, cu o tradiție de 95 de ani, și contribuie la oferirea unei experiențe memorabile pentru oaspeți încă de la sosirea lor în hotel. Profilul Candidatului:

Experiență anterioară în domeniul ospitalității sau într-o poziție similară este preferată, dar nu obligatorie.

Abilități excelente de comunicare orală și în scris în limba română și, preferabil, în limba engleză. Atitudine prietenoasă, orientată către soluționarea problemelor și atenție la detalii.

Capacitatea de a gestiona situații tensionate sau solicitante cu calm și profesionalism.

Disponibilitate pentru a lucra în schimburi.

Cunoștințe de bază în utilizarea computerului și a sistemelor de rezervare hotelieră sunt un avantaj.

Aspect îngrijit și prezentare personală impecabilă.

Responsabilități:

Oferirea unei primiri calde și profesionale pentru toți oaspeții hotelului.

Înregistrarea corectă a informațiilor despre oaspeți și eliberarea cheilor camerei.

Confirmarea și gestionarea rezervărilor prin intermediul sistemului de rezervări al hotelului.

Acordarea atenției necesare solicitărilor speciale ale oaspeților.

Furnizarea informațiilor corecte și actuale despre facilitățile hotelului și atracțiile locale.

Răspunderea la apelurile telefonice într-un mod profesionist și amabil.

Abordarea promptă și eficientă a oricăror solicitări sau probleme semnalate de către oaspeți.

Colaborarea cu alte departamente pentru a asigura rezolvarea rapidă a problemelor.

Păstrarea în ordine a documentelor legate de recepție și check-in/check-out.

Îndeplinirea procedurilor de confidențialitate și securitate în ceea ce privește informațiile despre oaspeți.

Dacă îndeplinești aceste cerințe și dorești să aduci un zâmbet pe chipul oaspeților, te încurajăm să aplici pentru poziția de Receptioner Hotel.