Agent turism

4 weeks ago

Iași, Romania EXIMTUR IASI Full time

Ce trebuie sa ai:
• studii superioare;• experiență ca și agent de turism într-o agenție de turism și experiență în utilizarea sistemelor de rezervări specifice industriei de travel;• cunoștințe solide operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Microsoft Teams);• cunoștințe foarte bune de geografie și cultură generală;• cunoștințe de limba engleză, nivel avansat;
Ce oferim:• Un loc de muncă stabil, într-o companie de încredere;• Program lucru 8h/zi de luni pana vineri;• Training și formare profesională inițială și continuă;• Posibilitatea de dezvoltare profesională și de construire a unei cariere în domeniul travel;• Posibilitatea de participare la acțiuni de informare, cunoaștere și specializare (ex. prezentări de produse/oferte turistice/destinaţii, infotrips);• Salariu progresiv în funcție de performanțe și evaluări interne periodice;• Bonusuri în funcție de performanțe;• Reduceri la vacanțe personale;
Ce fel de persoana cautam:• pasionată de călătorii, geografie și turism;• cu spirit de echipă;• dornică să învețe;• orientată spre client;• cu abilităţi bune de comunicare şi vȃnzare.
Descrierea jobuluiCe vei face:• preluarea solicitărilor de la clienți și întocmirea ofertelor pentru aceștia;• rezervarea/vânzarea serviciilor turistice, a biletelor de avion și a asigurărilor de călătorie către clienți;• păstrarea legăturii cu clienții;• întocmirea documentelor fiscale și de călătorie;• acordarea de consultanță înainte, în timpul și după încheierea călătoriei;• implicarea in constructia şi realizarea ofertelor turistice.