Expert contabil

2 weeks ago

Bukarest, Romania SC Teaha Business Administration Srl Full time

Căutăm contabil puternic motivat, comunicativ și experimentat, care să devină membru al echipei noastre.
Responsabilitățile vor fi următoarele:
- Pregătirea și întocmirea de bilanțuri, conturi de profit și pierdere și balanțe
- Contabilitate completă conform legislației
- Executarea de înregistrări, rapoarte și deconturi de TVA
- Fluxuri de numerar și previziuni
- Să fie la curent cu prevederile juridice, mai ales cu cele din domeniul fiscal, contabil și financiar
- Prezentarea unui raport asupra activităților sale, la intervale regulate
- Experienta in servicii de audit

Cerințe:
- Absolvent al unei facultăți de profil economic sau contabil
- Experiență minim 3 ani pe un post similar
- Experiență generală în contabilitate
- Bune abilități de leadership, precum și de comunicare și interpersonale
- Foarte bune competențe IT
- Cunoștințe juridice foarte bune
- Certificarea CECCAR se consideră avantaj
- Membru in Camera Auditorilor Financiari constituie un avantaj
- Cunoașterea foarte bune de limba engleza, iar limba germana constituie un avantaj
- Proactiv, orientat spre rezultat, atent și meticulos

Oferta noastră:
- Pachet salarial motivant
- Mediu de lucru profesionist, cu oportunități de dezvoltare în carieră.

  • Bukarest, Romania CONFIDENCE ACCOUNTING SOLUTIONS SRL Full time

    Daca esti la inceput de cariera si doresti sa dobandesti abilitati practice in domeniul contabilitatii sau daca ai experienta si cunostinte solide de contabilitate, esti colegul pe care il cautam.Echipa Confidence isi mareste echipa cu un Contabil Junior si un Contabil Senior.Responsabilitati:Contabil Junior: Inregistrarea documentelor contabile in...

  • Contabil Junior

    1 week ago

    Bukarest, Romania Divendi SRL Full time

    Cerinte:- experienta de minim un an pe lucrari de contabilitate( program de contabilitate Saga ar fi un avantaj)- cunostinte operare PC, Microsoft Office- studii finalizate in domeniul financiar -contabil- cunostinte limba engleza- capabil de a lucra in echipa si individual- abilitati bune de comunicare, acuratete, rapidictate, rezultate, tenacitate, atentie...