Asistent Manager

1 month ago

Bukarest, Romania S.C. Eventrio Action S.R.L. (Bucharest) Full time

Buna Suntem in cautare de o domnisoara responsabila, serioasa si prezentabila pentru postul de asistent manager in cadrul unei institutii financiare (cu prezenta fizica).

RESPONSABILITĂȚILE PRINCIPALE ALE POSTULUI:
- Înregistreaza şi ţine evidenţa tuturor documentelor intrate, ieşite sau întocmite pentru uz intern si/sau extern;
- Prelucrează şi direcţionează apelurile telefonice;
- Primeşte persoanele care vin in contact cu Directorul General sau alţi salariaţi ai societăţii, in interes de serviciu;
- Asigurară protocolul in cadrul intâlnirilor, in conformitate cu cerinţele zilnice;
- Primeşte corespondenţa (trimisă prin poştă, electronic sau fax), o inregistrează şi distribuie personalului căruia i-a fost repartizată;
- Asigură transmiterea documentelor prin curier, fax, e-mail;
- Păstrează legătura permanentă intre Directorul General al Societăţii şi ceilalţi membrii ai Comitetului de Direcție, managerii direcţiilor, managerii departamentelor și ceilalți angajați ai societății;
- Asigură redactarea documentelor/corespondenţei de protocol/oferte la standard de calitate care să asigure imaginea pozitivă a Societăţii;

Cunoştinţe şi abilităţi
- Studii superioare
- Absolvirea unor specializari in domenii conexe (drept, financiar, etc.)
- Experienta de minim 1 an pe un post similar
- Capacitate de analiză şi sinteză
- Bune abilităţi de organizare a activităţii proprii, a timpului şi a documentelor
- Bune cunoştinţe de operare pe calculator (Microsoft Office)
- Cunoaşterea limbii engleze la nivel conversational

Ce oferim

- Salariu competitiv
-Laptop, telefon de serviciu
-Prima de vacanta
-Bonus- dupa caz, in functie de performante