Technical Sales Representative

1 month ago

Brașov, Romania PROHUMAN APT SRL Full time

Compania Prohuman este in cautarea unui Technical Sales Representative pentru clientul sau ce are ca obiect de activitate executarea de pardoseli din rasini sintetice, pentru orasul Bucuresti si Brasov.

Descrierea postului:

identifica si contacteaza potențialii clienți, efectueaza vizite la clieti existenti/potentiali, intocmeste și trimite oferte, negociaza pretul proiectelor;
pastreaza contactul cu clientul în timpul executării lucrărilor și se asigura de buna funcționare a acestora;
se asigura de facturarea în timp util pentru activitățiile efectuate
intocmenste planul de vanzari pe zona alocata/divizie, agreeaza si raporteaza directorului de vanzari EMS Floor Systems
raspunde de corectitudinea informatiilor furnizate catre toate departamentele din firma cu care colaboreaza, precum si catre toti partenerii si clientii.
asigura un cadru optim pentru mentinerea unor relatii bune intre departamentele organizatiei.
respecta procedura de transfer intre Departamnetul de Vanzari si Departament Operational/Project Manager.
trimite in cel mai scurt timp către back- office datele necesare întocmirii contractelor cu clienții.
raspunde de realizarea planului de vanzari, de buna desfasurare a procesului de vanzari, se ocupa de cresterea gradului propriu de profesionalism si totodata mentine si asigura un stadanrd ridicat de profesionalism in realizarea activitatilor
propune masuri de imbunatarire a activitatii
raspunde de confidentialitatea datelor si informatiilor cu care intra in contact

Cerintele postului:
- Studii superioare finalizate; Cunostinte la nivel profesionist privind tendintele in domeniul vanzarilor la nivel national si / sau international pentru produsele / serviciile firmei
- Experienta pe o pozitie similara (materiale de constructii, vanzari) de minimum 1 an;
- Capacitatea de previziune si de evaluare obiectiva;
- Abilitati de formulare si comunicare a une viziuni clare;
- Discernamant si capacitatea de a rezolva probleme complexe;
- Abilitati de negociere, diplomatie, toleranta;
- Gandire analitica si capacitate de sinteza;
- Putere de decizie si asumarea responsabilitatii;
- Preocupare pentru dezvolare personala si a echipei si capacitate de delegare;
- Corectitudine, flexibilitate;
- Rezistenta la efort si stres;
- Cunostinte operare PC (Windows, MS Office);
- Permis de conducere categoria B.

Beneficii:
- Pachet salarial motivant;
- Bonus anual de performanta raportat la rezultatele companiei;
- Comision din vanzari;
- Masina;
-  Laptop;
-  Telefon;
-  Card de .

  • Brașov, Romania HR Broker Full time

    Ești candidatul potrivit dacă: Ești sociabil și îți face plăcere să susții prezentări comerciale   Ai abilități de comunicare verbală și non-verbală   Poți să lucrezi în echipă, transmițând și colegilor bunele practici pe care le extragi din activitatea ta   Ești intuitiv și empatic, reușind să identifici dincolo de...

  • Design Engineer

    2 days ago

    Brașov, Romania nVent Hoffman Full time

    WHAT YOU WILL EXPERIENCE IN THIS POSITION: Creating and verifying technical drawings starting from project input; Participates at initial meeting projects; Maintain contact with internal and external collaborators; Performs general administrative and clerical duties; Responsible for planning, executing and reporting the complete...

  • Export Officer

    5 days ago

    Brașov, Romania TALENT STREAM Full time

    Description: We're searching for a dynamic and organized Export Officer (EU & Non-EU Operations)to join our growing team at Sf. Gheorghe, Covasna! You'll play a vital role in executing our export processes, ensuring smooth operations for our exports to both EU and non-EU countries. You'll handle a wide range of tasks, including: Executing Export...