Manager Regional Vanzari

1 month ago

Brașov, Romania Bega Minerale Industriale SA Full time

Responsabilitati:

Identificarea potentialilor clienti si crearea unei retele de distributie a zonei desemnate;
Dezvoltarea pietei zonale prin atragerea de noi clienti;
Responsabilitati administrative si comerciale (incheierea si urmarirea contractelor, urmarirea livrarilor, verificarea termenelor de plata etc.);
Responsabil pentru intreg procesul de vanzare, potentiali clienti si identificarea oportunitatilor din zona desemnata;
Transmiterea responsabila a diverselor rapoarte de vanzari solicitate de superiorul

Cerinte:

Absolvent studii superioare
Experienta in vanzari materiale de constructii – minim 2 ani.
Cunostinte de management, marketing si vanzari;
Orientat catre rezultat: eficient, prompt, organizat;
Abilitati de comunicare, organizare si leadership;
Cunostinte MS Office, Internet etc.
Carnet de conducere categoria B.

Beneficii:

Pachet salarial atractiv + bonusuri din vanzari.

  • Brașov, Romania KRONOSPAN TRADING SEBES Full time

    Kronospan este lider mondial în producția de plăci pe bază de lemn, cu o tradiție de peste 127 de ani și 40 de fabrici care deservesc 125 de țări din întreaga lume. Cu un portofoliu impresionant de produse, am înțeles, de-a lungul timpului, că între calitatea produselor noastre și cea a oamenilor pe care îi angajăm există o legatură...

  • Brașov, Romania ADECCO RESURSE UMANE SRL Full time

    Adecco Resurse Umane recruteaza pentru unul dintre clientii sai, Agent de vanzari. Responsabilități:- Identificarea și contactarea potențialilor clienți în teren, folosind strategii de vânzare proactivă.- Prezentarea produselor și serviciilor companiei într-un mod convingător și captivant.- Construirea și menținerea relațiilor solide cu...

  • Brașov, Romania RENANIA TRADE Full time

    Candidatul IdealCerinte: Constituie avantaj experienta anterioara de vanzari;   Minim 3 ani de experienta in domeniul produselor industriale (de preferat in domeniul echipamentelor de protectia muncii);   Cunostinte de operare calculator: Word, Excel – nivel avansat;   Cunostinte de limba engleza – nivel mediu;   Posesor de permis de...